top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Edremit

Proje Tipi: İş Merkezi

Proje Tipi Grubu: Ticari

İşveren: Mertcan Kolay

Proje Başlangıç Yılı: 2021

Proje Bitiş Yılı: 2021

İnşaat Başlangıç Yılı: 2022

İnşaat Bitiş Yılı: -

Arsa Alanı: 320 m2

 

SOĞANYEMEZ MAH. / EDREMİT

SOĞANYEMEZ MAH. / EDREMİT

EKİM, 2021

Edremit merkezde bulunan proje alanı, kamu kurumlarının, satış birimlerinin,yaya ve araç sirkülasyonunun fazla olduğu bir caddede konumlanmaktadır.
Mimari unsurların kalıcılığı, çevresine olan uyumu, kendi içindeki işlevselliği ve estetiğiyle alakalıdır. Tasarlanan bu yapıda kalıcılık işlevsellikle yakalanmıştır. Şaşırtmalı cephe hareketiyle çevresindeki yapıların aksine alışılanın dışında bir form oluşturulmuş ve kendine özgü yapı karakteri ortaya çıkartılmıştır. Siyah ve beyazın uyumuyla kontrast etkiler sağlanırken, oluşan soğuk havayı ısıtacak sıcak renk tonunda kompozit dikey lameller kullanılmıştır. Tasarım konumuna uygun, doğru ve çağdaş malzemelerle desteklenmiştir.
İş merkezinin cephesindeki bütünlüğü bozmamak ve tasarım çizgilerinin dışına çıkılmaması amacıyla, ofis reklamları için girişteki alana reklam duvarı tasarlanmıştır. İş merkezinin güvenliği ve bölgedeki yoğun yaya sirkülasyonunun oluşturduğu dezavantajları ortadan kaldırmak adına zemin katta resepsiyon ve güvenlik bulunmaktadır. Kendi bünyesinde sosyalleşebileceği yeşil çatı alanında oturma bölümleri oluşturulmuş ve ortak toplantı odası konumlandırılmıştır. Her ofisinde hususi tuvalet ve mutfakların bulunmasının yanı sıra her odanın da doğal ışık alması çalışma verimini arttıracak faktörlerdendir. Bundan dolayı geniş cephe boşlukları oluşturulmuş ve kullanılan malzemelerle iklim kontrol altına alınmıştır.

bottom of page