top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Burhaniye
Proje Tipi: Apartman
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Burhan Kaba
Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: -
Arsa Alanı: 771,03 m2


Toplam İnşaat Alanı: 1231,20 m2

MEMİŞ MAH. / BURHANİYE
ŞUBAT, 2021
Hızlı kentleşme sonucu ortaya çıkan estetik ve çevresel problemler, yeşil alan ihtiyacını ve insanın doğaya olan özlemini arttırmıştır. Bu ihtiyaçları karşılayabilecek bir bölgede oluşturulacak yapının tasarımını Cahit Göbekli üstlenmiştir.
Yapı tasarım alanı Madra Dağı ve Kaz Dağları'nın çevrelediği ve denizle bütünleştiği Burhaniye'de bulunmaktadır. Tasarlanan alanın yakın çevresinde sosyal alanlar, yeşil alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolları ile kolayca ulaşım sağlanabilen satış birimleri bulunmaktadır.
Teknolojiyle birlikte hafifleyen yapı elemanlarıyla birlikte ortaya çıkan istenmeyen seslerin engellenmesi için mimari yönlendirmeyle çözümleme yapılmış, iki daire arasında ortak hiçbir duvar bulunmaması için aynı kottaki dairelerin arasında çekirdek çözümlenmesi yapılmış, merdiven ve asanör yalıtım görevi görmüştür. Katlar arasındaki ısı ve ses yalıtımını arttırmak için ise yüzer döşeme tercih edilmiştir. Bina içindeki konforu sağlayan klima ve kombi ünitelerinin cephede görüntü kirliliği yaratmaması ve bina bütünlüğünü bozmaması için her dairede sadelikle dizayn edilen paneller bulunmaktadır. Panoramik asansör kullanılan yapıda kullanıcılara ferahlık vermesinin yanında bina cephesine de estetik katmaktadır.
Oluşturulan tasarım geniş bahçesi, kullanışlı odaları ve ferah balkonlarıyla rahat ve konforlu bir yaşam sunmaktadır.

bottom of page