top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Burhaniye
Proje Tipi: Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Gül Oymak
Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: -
Arsa Alanı: 233,68 m2


Toplam İnşaat Alanı: 196,10 m2

ÖĞRETMENLER MAH. / BURHANİYE
OCAK, 2021
Mitolojiye ışık sahili olarak geçen Burhaniye’de tasarlanacak yapı uluslararası ödüllü Öğretmenler Mahallesi Plajı ve Ören Plajı’na birkaç adım uzaklıkta. Havaalanına 10 km uzakta bulunan bölge yatay yerleşmenin hakim olduğu Kaz ve Madra dağlarının eşiğinde, doğa ve denizin buluşma noktasında. 
Minimal alanda maksimum işlevli yaşam alanı oluşturma hedefiyle başlayan tasarım eldeki verilerin en doğru şekilde harmanlanmasıyla oluşturulmuştur. Fonksiyonel, dayanıklı ve estetik bir malzeme olan doğal brüt beton panelin cephede kullanılmasıyla, kütle olarak çevresine uygun farklı cephesiyle öne çıkan bir yapı oluşturulmuştur.
Güneşin dört mevsim hakim olduğu bölgede, doğal aydınlatmadan olabildiğince faydalanmak amacıyla geniş cephe boşlukları oluşturulmuştur. Bu şekilde belirlenen pencerelerde uygun bir kontrol sağlanacak görsel konfor ve enerji tasarrufu açısından optimum sonuç hedeflenmiştir. Yüksek bahçesiyle açık kapalı geçişlerin sağlandığı yapıda, kişiliğinizi dış mekanda özgürce yansıtma fırsatı sağlanmıştır. 
Villalar 3 adet yatak odası, yemek, oturma, mutfak ve servis alanlarından oluşmaktadır. Mimar Cahit Göbekli imzası taşıyan yapıda tasarım kriterleri, mahremiyet de göz önünde bulundurularak, cephenin dokusuna uygun ve silüete zarar vermeyen fonksiyonel bir yapı oluşturulmuştur.

bottom of page