top of page

Proje Yeri: Muğla, Fethiye
Proje Tipi: Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: 
Proje Başlangıç Yılı: 2020
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: -
İnşaat Bitiş Yılı: -
Arsa Alanı: 1500,00 m2


Toplam İnşaat Alanı: 300,00 m2

KARAGEDİK MAH.  / FETHİYE
ARALIK, 2020
Yapı tasarım alanı Fethiye Körfezi’ne tepeden bakması ve göz kamaştıran panoramik manzarası nedeniyle cazibe merkezi konumundadır. Doğa ve denizin bir arada bulunduğu, doğal yaşam içinde tatil fırsatı sunun proje de tasarım kriterlerinin karşılanması sonucunda oluşturulan yapı bir tatil için beklentilerin ötesinde.
Bölgenin de adını aldığı çadır yaşantısını tasarıma yansıtan Cahit Göbekli proje alanında bungalov ve kısa süreli kiralık evler oluşturmuştur. Yapı tasarım dili ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verme açısından modern olarak düşünülmesinin yanında, malzeme, kütle ve dış cephe tasarımı bölgenin dokusuna uygun ve aynı zamanda çevresel handikapları düşünerek tasarlanmıştır. 2 adet sayfiye evi ve 4 adet bungalovdan oluşan tasarımda, ziyaretçilerin mahremiyeti ön planda tutularak kişisel havuzlar oluşturulmuş ve ayrı ayrı her kütlenin manzaraya hakimiyet sağlanmıştır. Standart panjur kepenkleri yerine ahşap taş uyumunu yakalayarak ve bölgenin geleneksel malzemelerini cepheye yansıtmak amacıyla ahşap panjur tercih edilmiş olup panjur tasarımındaki boşluklar tam kapalı olduğunda bile iç mekana düşen ışıkların mekanlara derinlik katması amaçlanmıştır.
Yayla havasında, eşsiz deniz manzarasıyla, ovaların ve dağların arasındaki Fethiye Eldirek bölgesinde inşa edilecek yapıyı Mimar Cahit Göbekli tasarlamıştır.

bottom of page