top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Burhaniye

Proje Tipi: Fabrika

Proje Tipi Grubu: Ticari

İşveren: Eruzunlar İnşaat

Proje Başlangıç Yılı: 2021

Proje Bitiş Yılı: 2021

İnşaat Başlangıç Yılı: 2021

İnşaat Bitiş Yılı: 2021

Arsa Alanı: 4003 m2

 

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ/BURHANİYE

OSB / BURHANİYE

HAZİRAN, 2021

Balıkesir/ Burhaniye , sahip olduğu potansiyel kaynaklarını yatırımcılar ile buluşturarak bölgenin yenilenme ve dönüşüm hareketine ivme kazandıran bir anlayış sergilemektedir. Bu anlayışta etkili olan güçlü tarım kaynakları, kalkınma hedefine doğrudan hizmet etmektedir.
Bu amaç doğrultusunda yeni kurulan Organize Sanayi Bölgesi'nde tasarlanan Martin Brothers Food Projesi üstlendiği fonksiyon, yapı tasarımında hedeflediği sürdürülebilirlik ilkeleri ve bölgede oluşturduğu istihdam ile bir kalkınma projesidir.
Freeze Dried tekniği kullanılarak üretilecek meyve ve sebzeler, bu aşamaya kadar özenle takip edilip, bölgesinde Organik Köy adıyla da anılan Kırtık Köyü'nde yetiştirilmektedir.
Projede sürdürülebilirlik esas alınmış ve bu hedef doğrultusunda çatı tasarımında yenilenebilir enerji devamlılığı sağlayan fotovoltaik paneller kullanılmıştır. Kullanılan fotovoltaik paneller entegre edilecekleri yapının arazi özellikleri, PV modül tasarımına başlanmadan önce göz önünde bulundurulmuş, tasarım bu yönde geliştirilmiştir.
Alışılmışın dışında, sade ve şık cephe tasarımıyla fonksiyonun estetikle bütünleştiği fabrikanın tasarımını Cahit Göbekli üstlenmiştir.
Avrupa Birliği'nin Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programı kapsamında destek alan tesisin Ağustos 2021'de üretime başlaması planlanmaktadır.

bottom of page