top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Burhaniye

Proje Tipi: Apartman

Proje Tipi Grubu: Konut

İşveren: Eruzunlar İnşaat 

Proje Başlangıç Yılı: 2021

Proje Bitiş Yılı: 2021

İnşaat Başlangıç Yılı: -

İnşaat Bitiş Yılı: -

Arsa Alanı: 2150 m2

 

ÖREN MAH. / BURHANİYE

1.jpg

ÖREN MAH. / BURHANİYE

TEMMUZ, 2021


Proje alanı; sahile 650 m uzaklıkta Prof. Dr. Tarık Terzioğlu caddesi mevkiinde, hem civarındaki yeşil alanların sonucu olarak doğallığa hem de yaya ve taşıt yollarına yakınlığıyla ulaşılabilir, spesifik çözülmüş bir projedir.
Üç kat olarak yükselen projede her katta mekânsal açıklıklar oluşturmak, her katın gün ışığına daha fazla erişmesini sağlarken daha girintili bir cephenin tasarlanmasına dolayısıyla belli bir ritme sahip kabuk tasarımının kullanıcıya sunulmasını sağladı. Kabuk tasarımı, gerektiğinde mahremiyet yaratmaya izin veren dinamik bir cephe ile kaplanmış doğru konumlanmış yüksek pencere açıklıkları ile maksimum seviyede doğal aydınlatmayı alacak şekilde yönlendirilmiştir. Zemin katta tasarlanan dairelerin zeminde geniş peyzaj alanı ve üst kattaki dubleks dairelerin teras katında yeşil bahçeyle birlikte konumlandırılan jakuzi her dairenin açık alan ihtiyacını karşılamaktadır.
Projede kişiselleştirilmiş fonksiyonellik hedeflendi ve yapı, kullanıcıların sürekli olarak arka bahçeye ve havuzla etkileşim halindeyken yaşamalarına izin veren ortak mekanların etkileşimi fikri etrafında tasarlandı.
Havuz tasarımı ve güçlü peyzaj kullanımı, projenin estetik kimliğini belirleyen güçlü unsurlardır. Peyzaj, evin algısını ve içindeki mekanların deneyimini ustaca şekillendirir. Bir havuz, incelikle tasarlanmış peyzaj ve yarı açık oturma mekanı ile alternatif bir eğlence alanı olarak işlev gören bahçe, site içerisinde diğer villaların da kullanımına açık giriş aksından büyük bir düzeyde ayrılma olanağı sağlar.

 

bottom of page