top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Edremit

Proje Tipi: Villa

Proje Tipi Grubu: Konut

İşveren: Chn İnşaat

Proje Başlangıç Yılı: 2022

Proje Bitiş Yılı: 2022

İnşaat Başlangıç Yılı: -

İnşaat Bitiş Yılı: -

Arsa Alanı: 1395 m²

 

ALTINOLUK MAH. / EDREMİT

ALTINOLUK MAH. / EDREMİT

NİSAN, 2022

Balıkesir’in Edremit ilçesi Altınoluk mevkiinde bulunan proje alanı,
Alp dağlarından sonra en yüksek oksijen miktarını içeren bölge niteliğinde olan Kazdağı’nın eteğindedir.
Kentin gürültüsünden uzakta, yeşilin sakinliği içerisinde bulunan konum, 
malikane standartlarında çözülecek ve kendi bünyesinde barındıracağı yüzme havuzu,  jakuzi,  ateş çukuru, barbekü salonu, şarap mahzeni,  açık ve kapalı sinema salonları,  spor salonu,  sauna, geleneksel Türk hamamı, kütüphane, çalışma odası, hobi alanı, hobi bahçesi, ve güçlü peyzaj tasarımıyla etkili bir şekilde kullanılan geniş bir bahçesiyle çoğu aktiviteyi kendi içinde gerçekleştirme imkanı sağlayabilecek villa projesi için oldukça elverişlidir.
Proje alanının güney yönünde kalan deniz manzarasıyla aynı bakış hizasında sonsuzluk havuzu tasarlanarak uçsuz bucaksız su görüntüsü elde edilmiştir. Bu eşsiz görüntü panoramik doğa manzarasıyla bütünleştirilmiştir.
Mükemmel orantılara sahip, malikanenin mimari yaklaşımı, 
sadelik ve düzen kavramlarını benimseyen, ‘’simetri, saflık, denge’’ şeklinde özetlenebilen neoklasik mimarinin,  modern mimariyle buluşması ve inovatif adımlarla hayata geçirilmesidir.
Görkemli yapının girişinde çift sayıda kolonlar bulunmaktadır.  Girişteki iki kolonu ortalayan pivot kapı, hemen önünde aşağıya doğru sarkan şık ve ayrıntılı aydınlatma ile birlikte projenin fonksiyon içeriğine yakışacak nitelikte gösterişli bir karşılama sağlamaktadır.
Cephe tasarımında yer verilen geniş açıklıklı kemer pencereler doğal aydınlatma ve ısıtmaya olanak sağlarken, cephede yarattıkları ritim ile projeyi sade ama bir o kadar şık görünüme kavuşturmaktadır.
Cephe tasarımında kullanılacak doğal taş gibi malzemelerin renk paleti ise neoklasik mimarinin yumuşak, sessiz tonları olan beyaz, krem, griye doğru evrilir.
Değişen yaşam koşulları ve farklılaşan talepler göz önünde bulundurularak tasarlanan mimari proje, çevresine değer katacak ve kullanıcının yaşam standardını arttırarak huzurlu bir yaşam alanı sağlayacaktır.

bottom of page