top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Burhaniye
Proje Tipi: Apartman
Proje Tipi Grubu: Konut+Dükkan
İşveren: Akın Şentürk
Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: -
Arsa Alanı: 721,30 m2


Toplam İnşaat Alanı: 1650,00 m2

İSKELE MAH. / BURHANİYE
NİSAN, 2021
Yapı tasarım alanı Madra Dağı ve Kaz Dağları'nın çevrelediği ve denizle bütünleştiği Burhaniye'de bulunmaktadır. Tasarlanan alanın yakın çevresinde sosyal alanlar, yeşil alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolları ile kolayca ulaşım sağlanabilen satış birimleri ile eğlence mekanları bulunmaktadır.
İskele Meydan'da yapımına başlanacak projede konumunun getirdiği şartlar göz önünde bulundurulmuştur. Deniz kenarı mimarisi, hava şartlarına dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanmalı ve üretilmelidir: tuz, nem ve rüzgâr malzeme korozyonunu hızlandıracak maddelerdir. Bu yüzden temelde sodyum bentonit ve yapı strüktüründe sika katkılı beton kullanarak tasarımın alana uyum sağlaması amaçlanmıştır. Poyrazın da önemli rol oynadığı bölgede fonksiyonların yerleşimi poyrazdan korunacak şekilde konumlandırılmıştır.
Bölgenin son dönemlerde yoğun göç alması ve sezonluk yaşantının dört mevsime yayılmaya başlamasıyla kalıcı çözümler sağlanması için cephede kullanılan, geçirgen malzemelerin özellikleri bu kriterlere uygun seçilmiştir. İnşa edilecek yapıda betonarmenin sunduğu imkanlardan faydalanılacaktır.
Cahit Göbekli tarafından tasarlanan yapı kullanıcı isteklerini karşılayan, farklı daire seçenekleri ve her dairenin panoramik deniz manzarasıyla fark yaratan, bölgesine kalite katacak bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır.

bottom of page