top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Burhaniye
Proje Tipi: Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Akın Akın
Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: -
Arsa Alanı: 862,00 m2


Toplam İnşaat Alanı:

HAMİDİYE MAH. / EDREMİT
NİSAN, 2021
Balıkesir'in Edremit ilçesinde bulunan yapı tasarım alanı, Kaz Dağları'na, termal alanlara ve eşsiz maviliğiyle Edremit Körfezi'ne hakim bir konumdadır. Bölgesinde örneği olmayan, fonksiyonel, estetik ve farklı mimarisiyle dikkat çeken yapıyı Cahit Göbekli tasarlamıştır.
Aydınlık ve geniş iç mekanlar, kullanışlı bir mimari ile buluşmuştur. Şömine, yerden ısıtma, ısı geçirgenliği hesaplanarak özenle seçilmiş geçiş elemanları ile konfor ve estetiğin dört mevsim kontrol altında olması hedeflenmiştir.
Yapı üç ayrı kütleden oluşmaktadır. Bu kütleler iç-dış mekan algılarını tek bir paydada birleştiren, geçirgen cam tüp geçitlerle birbirlerine bağlanmıştır. Bu şekilde güneş ışığının kontrollü bir biçimde evin her noktasına ulaştırılması amaçlanmıştır. Ana girişi galeri boşluğu ve geçirgen cephesiyle ferah bir alan oluşturulan yapıda, çelik konsol merdiven kullanılarak estetik bir görüntü yakalanmıştır. Ana kütlenin farklı açılarda ve birbirinin içine geçmiş bir şekilde konumlandırılmasıyla oluşan iç avluda düşük döşemede şömine ve oturma alanıyla birlikte havuz konumlandırılmıştır. Bağımsız her bölümün havuz ve şömineyle ilişkisinin bulunmasının yanında, iç avludaki bu öğeler için çevresel faktörler açısından kalkan görevi de görmektedir.

bottom of page