top of page

Proje Yeri: Balıkesir, Edremit
Proje Tipi: Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Abdullah Ümit Bildirici
Proje Başlangıç Yılı: 2020
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: -
Arsa Alanı: 402,35 m2


Toplam İnşaat Alanı: 311,90 m2

GÜRE MAH. / EDREMİT
MART, 2021
Yapı tasarım alanı Edremit Körfezi’ne tepeden bakması ve göz kamaştıran panoramik manzarası nedeniyle cazibe merkezi konumundadır. Doğa ve denizin bir arada bulunduğu, doğal yaşam içinde tatil fırsatı sunun proje de tasarım kriterlerinin karşılanması sonucunda oluşturulan yapı bir tatil için beklentilerin ötesinde.
Bölge dünyanın en çok oksijen üreten ikinci yeri olan Kazdağı Millî Parkı' nın eteklerinde bulunması ve Ege Denizi' ne kıyısı olması sebebiyle turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir.
Dış etkilere karşı dayanıklı, hafif panellerden oluşan serapen sisteminin kullanıldığı cephede, klipsli sistem tercih edilerek taşıyıcılar arasında kullanılan yalıtım malzemesiyle birlikte estetik görüntüsünün yanında ısı kaybı da engellenmiştir. Yapı tasarım dili ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verme açısından modern olarak düşünülmesinin yanında, malzeme, kütle ve dış cephe tasarımı bölgenin dokusuna uygun ve aynı zamanda çevresel handikapları düşünerek tasarlanmıştır.
Tasarlanan planda giriş kısmında oluşturulan ağaç boşluğuyla derinlik hissi yaratılmış ve cephedeki geçirgenliklerle bahçesi ve havuzuyla bütün aynı zamanda kütlenin formuyla elde edilen mahremiyet sayesinde kendi içinde bütün bir villa tasarlanmıştır. Yapının tasarımını Mimar Cahit Göbekli üstlenmiştir.

bottom of page